18. 6. 2014

Žihľavový čaj

Žihľava (pŕhľava) dvojdomá - Urtica dioica (kopřiva). Každý rok sa teším na žihľavovú sezónu. Neviem prečo, ale mám pre túto užitočnú liečivú burinu veľkú slabosť.


A tu je recept na čaj z čerstvej žihľavy: 
Postup je veľmi jednoduchý. Mladé žihľavové lístky dám do šálky (množstvo záleží od veľkosti šálky), zalejem horúcou (ale nie vriacou) vodou, prikryjem a nechám cca 5 - 7 minút vylúhovať. Nezľaknite sa zvláštnej vône, ktorú má sparená žihľava. Čaj pijem teplý a ja osobne si ho ničím nedochucujem. Podobne pripravujem v zime aj čaj zo sušenej žihľavy. Žihľavový čaj by sa nemal piť dlhšie ako 2 - 3 týždne v kuse.

Poznámka: Pri zbere žihľavy odporúčam používať rukavice! Zbieram iba mladé, nízke žihľavové výhonky a to iba na jar (alebo potom znova na jeseň), kým žihľava ešte nekvitne. Na varenie jedla a na čaj z čerstvých lístkov používam iba najjemnejšie vrchné 4 lístky, ostatné pekné mladé listy dám sušiť na zimu, na čaj. Okrem čaju si z čerstvej žihľavy robievam polievku, omáčku (prívarok), pesto na cestoviny, žihľavové maslo aj žihľavové halušky.

Môj tip: Ak máte vlastnú záhradu, vyčleňte si nejaký odľahlý kút, ktorý netreba pravidelne kosiť a kde vám nebude vadiť trochu buriny a môžete mať svoju vlastnú žihľavovú plantáž. Ja mám v úžitkovej časti záhrady niekoľko takýchto kútov, kde okrem žihľavy "pestujem" aj iné "divo" rastúce byliny.

Upozornenie: Žihľava (rovnako ako všetky liečivé byliny) by sa nemala konzumovať vo veľkých množstvách a veľmi často. Zvlášť opatrní by mali byť chronicky chorí a starší ľudia, malé deti a tehotné ženy.
Viac sa o tejto liečivej rastline môžete dočítať napríklad TU alebo TU.

P.S. Schválne som tu nevypisovala chválospevy, čo všetko sa dá "vyliečiť" pitím žihľavového čaju. A to z toho dôvodu, že to, čo prospieva mne, nemusí vám. Odporúčam, aby si každý sám naštudoval pozitívne aj negatívne účinky liečivej rastliny, ktorú chce používať a následne sa sám (ideálne aj po porade s lekárom) rozhodol, či je tá ktorá bylina preňho vhodná.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ď A K U J E M za návštevu môjho blogu a príjemný deň Vám prajem... JANA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Vyhľadávať v tomto blogu

Loading

SUROVINY PODĽA ABECEDY

A  C  Č  G  H  J  K  M  N  O  Š  T  V  U  Ž 
iGurman - Gabrielov foodblog myTaste.sk